spot_img

Wygraj książki dla swojej biblioteki i filii!

„Horrrendalna historia Polski” to seria książek, która poprzez ciekawostki historyczne zachęca młodzież do czytania. Już jutro premierę będą miały nowe tytuły, które mogą trafić do księgozbioru Twojej biblioteki i wybranej filii!

Po sukcesie „Strrrasznej historii” teraz przyszedł czas na jej kontynuację w ramach serii „Horrrendalna historia Polski”. To czas na poznanie burzliwych losów pierwszych mieszkańców kraju Polan, mrocznych tajemnic Piastów i odkrywanie kulisów potęgi Jagiellonów.

Horrendalna historia Polski

„Horrendalna historia Polski” jest skierowana do młodego czytelnika. Fakty historyczne są tam podane w ciekawy, przystępny sposób, a ciekawostki historyczne zapadają w pamięć i pozwolą zabłysnąć wiedza w szkole. Dowcipne, komiksowe ilustracje wciągają w opowieść o początkach państwa polskiego i jego rozwoju. Seria wydawana przez Harper Collins pokazuje, że nauka nie jest nudna, a podana w interesujący sposób wiedza potrafi wciągnąć i lepiej się zapamiętuje.

W skład serii wchodzą książki: Sprytni Słowianie, Pokrętni Piastowe, Dynamiczna dynastia Jagiellonów oraz Atrakcyjni królowie elekcyjni.

Z pewnością w Twoim regionie jest wiele interesujących historii i legend, które opowiada się z pokolenia na pokolenie. Czasem są to historie z morałem, a czasem te współczesne, które kryją wiele tajemnic. Kto wie, może tym razem znajdą się historie dotyczące funkcjonowania bibliotek w czasie epidemii, a może uwagę przyciągną opowieści o miejscowych legendach – o Warsie i Sawie, bazyliszku, smoku Wawelskim czy szczytach w Beskidzie Wyspowym (Śnieżnicy, Ćwiliny, Łopienicy i Mogielicy). Z pewnością nie raz w ramach działalności bibliotecznej odbyły się warsztaty lub przedstawienia nawiązujące do tego tematu.

Konkurs dla bibliotek

Lustro Biblioteki przygotowało specjalny konkurs. Wystarczy, że napiszesz krótki tekst, który będzie przedstawiał lokalną historię lub interpretację lokalnej legendy (mile widziane zdjęcia). Na zgłoszenia czekamy do końca 16 sierpnia 2020 roku po adresem konkurs@lustrobiblioteki.pl. Szczegóły i wzór tekstu znajdziesz w załączniku nr 1 do regulaminu.

Zwycięskie biblioteki otrzymają po dwa zestawy składające się z nowości z serii „Horrrendalna historia Polski”. Zestawy będzie można przekazać także wybranej agendzie lub filii bibliotecznej. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie rodzaje bibliotek.

Źródło zdjęć: Paweł Morawiec