Równać Szanse – zyskaj pieniądze na projekt w bibliotece

Trwa nabór wniosków w konkursie grantowym Równać Szanse 2020. Zyskaj nawet 8,5 tys. zł na realizację projektu rozwijającego umiejętności społeczne młodych ludzi.

Równać Szanse

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła ogólnopolski konkurs grantowy w ramach programu Równać Szanse 2020 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego celem jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie.

Uprawnione podmioty

Program skierowany jest m.in. do bibliotek powiatowych, miejskich i gminnych działających w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców.

O dotację nie mogą ubiegać się organizacje, które realizują projekty w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego Programu „Równać Szanse” edycji 2019 i edycji 2020.

Dofinansowanie

W konkursie można uzyskać dotację do 8 500 zł na działania trwające 6 miesięcy realizowane pomiędzy 1 lutego 2021 r. a 31 lipca 2021 r.

Preferowane będą projekty mające dodatkowe finansowanie w wysokości co najmniej 20% wartości projektu.

Warunki

• złożenie wniosku do 27 października 2020 roku,
  • można złożyć tylko jeden wniosek,
  • wymagany jest wkład własny 20%,
  • realizacja projektu pomiędzy 1 lutego 2021 roku a 31 lipca 2021 roku.

Regulamin konkursu dostępny jest w tym miejscu.

Źródło zdjęć: freepik.com – Racool_studio