spot_img

Czytam sobie – poznaj 6 nowości z serii

Czytam sobie – pierwszy program wydawniczy do nauki czytania – podbiło rynek wydawniczy i przekonało już tysiące dzieci do rozpoczęcia przygody z czytaniem. Do dziś w serii znalazło się ponad 100 tytułów, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 2 000 000 egzemplarzy! Co więcej – Czytam sobie wciąż się rozwija i dopasowuje do potrzeb nowych czytelników. Właśnie ukazało się sześć nowych książek. Wszystkie zostały objęte patronatem Lustra Biblioteki.

Cykl Eko

Smog w centrum miasta (poziom 1) Doroty Łoskot-Cichockiej z ilustracjami autorki. Ciekawa opowieść o zjawisku atmosferycznym, które spędza sen z powiek dorosłym, ale i dzieciom. Zanieczyszczenie powietrza to jeden z głównych problemów współczesnego świata. Nelka jedzie na spotkanie ze smokiem, czy smogiem?

Opowieść starego drzewa (poziom 3) Ewy Winnickiej z ilustracjami Agaty Królak. Książka o Hetmanie, pięknym starym dębie mieszkańcu warszawskiego Powsina. Historia z perspektywy drzewa, które wiele widziało, słyszało i zapamiętało.

Podseria Fakty

Mały skryba i wielka piramida (poziom 2) Marcina Barana z ilustracjami Joanny Rusinek. Lektura przybliża czasy starożytnego Egiptu, kiedy to żyli skrybowie, tajemnicze postaci, które miały opanowane trudną sztukę pisania. Podróż po Nilu bez wychodzenia z domu.

Darwin. Opowieść o naszej wielkiej rodzinie (poziom 3) Mikołaja Golachowskiego z ilustracjami Doroty Wojciechowskiej-Danek. Książka o odkryciach wielkiego przyrodnika, które raz na zawsze zmieniły pojęcie ludzi na temat roślin, zwierząt oraz ich samych.

Wciągające opowiastki

Goryl u fryzjera (poziom 1) Rafała Witka z ilustracjami Joli Richter-Magnuszewskiej. Bujna i obfita w humor historia, jak czupryna goryla.

Złota rybka (poziom 2) Justyny Bednarek z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej. Opowieść o weekendzie pełnym atrakcji u nietypowej babci, z budowaniem domku na drzewie, jagodami i złotą rybką z rzeki Bug.

Źródło zdjęć: Paweł Morawiec