spot_img

Zakopiański Festiwal Literacki 2020

Lustro Biblioteki, jako patron, zaprasza wszystkich na Zakopiański Festiwal Literacki. Tegoroczna edycja odbędzie się od 14 do 16 sierpnia.

Moc słów

Piąta już edycja Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego odbędzie się pod hasłem „Moc słów”. Organizatorzy dokładają swoją cegiełkę do promowania wartościowych i ważnych zjawisk współczesnej literatury i sztuki, a wybór miejsca jest nieprzypadkowy. Celem jest nawiązanie i przywrócenie pamięci o literackiej i kulturalnej tradycji Zakopanego, którą tworzyły takie nazwiska jak Witkacy, Kasprowicz, Szymanowski, Stryjeńska, Makuszyński i wielu innych. Oprócz tego, niezwykle istotne jest zaproszenie pod Tatry wybitnych, docenianych i nagradzanych literatów.

Pod Tatry tylko z książką

W ramach Festiwalu odbywają się spotkania autorskie, promocje książek, a także wernisaże wystaw malarstwa oraz koncerty. Nie zabraknie również regionalnego akcentu — spotkania „Na tatrzańskim szlaku literatury”. Tę część festiwalu zwieńczy przyznanie Nagrody Literackiej Zakopanego dla jednej z nominowanych książek. Dodatkowo, przez cały czas trwania Festiwalu, na Placu Niepodległości odbywać się będą warsztaty literacko-plastyczne oraz warsztaty animacji filmowej dla dzieci, głośne czytanie i inne wydarzenia przewidziane w programie Plenerowej Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Organizatorem festiwalu jest m.in. Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem.

Program i szczegóły festiwalu dostępne są na stronie literackifestiwal.zakopane.eu.
Źródło zdjęć: pixabay.com