spot_img

Praca dla bibliotekarzy – przegląd ofert, wymagań i wynagrodzeń

W czasie stanu epidemii bibliotekarze są poszukiwani w 10 województwach. Oto przegląd ofert pracy, wymagań i wynagrodzeń.

Zacznijmy od stanowisk kierowniczych w bibliotekach. Praca czeka w:

  • Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie
  • Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. To praca na zastępstwo. Poszukiwana jest osoba, która spełni wymagania stawiane w ofercie oraz jest komunikatywna i entuzjastycznie nastawiona do pracy w międzynarodowym środowisku akademickim
  • Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu. Mowa o kierowniku filii na pół etatu z wynagrodzeniem brutto od 1 581 zł.

Biblioteka Narodowa szuka specjalistów do katalogowania publikacji z zakresu: prawa; nauk inżynieryjno-technicznych oraz rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska. Wynagrodzenie zasadnicze wynosi od 3 200 zł do 5 200 zł brutto.

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, 18 Pułk Logistyczny w Łomży, 15 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Szczecinie oraz Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa również potrzebują bibliotekarzy. Wynagrodzenie brutto waha się od 2 730 zł do 3 697 zł.

Biblioteka Politechniki Gdańskiej zatrudni: młodszego bibliotekarza do Regionalnej Biblioteki Nanotechnologii oraz bibliotekarza dziedzinowego (inżynieria lądowa, inżynieria środowiska) do Sekcji Obsługi Czytelnika.

Bibliotekarza do działu udostępniania zbiorów zatrudni Biblioteka Publiczna w Piasecznie. Oprócz podstawowych wymagań, w zakresie zadań znalazły się: organizacja i prowadzenie zajęć, warsztatów, imprez kulturalnych promujących literaturę, kulturę, naukę oraz aktywizujących środowisko lokalne.

W Warszawie praca na zastępstwo czeka w Bibliotece Publicznej m. st. Warszawy w dziale wojewódzkiej sieci bibliotek. Opis stanowiska pracy obejmuje: opracowanie nowości wydawniczych prezentowanych na przeglądach nowości, meliorację opisów bibliograficznych w Bazie Przeglądów Nowości Wydawniczych, udzielanie pomocy bibliotekom publicznym województwa mazowieckiego w zakresie opracowania zbiorów, przygotowanie i prowadzenie szkoleń dla bibliotekarzy, udział w skontrum księgozbioru.

W województwach dolnośląskim, lubuskim, podkarpackim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim etaty czekają na nauczycieli bibliotekarzy. Wśród nich:

  • Nauczyciel bibliotekarz, Szkoła Podstawowa im. Ziemi Suskiej w Babiętach Wielkich – 0,3 etatu – wynagrodzenie od 463 zł do 636 zł
  • Nauczyciel bibliotekarz, Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Polakowicach – 0,27 etatu – wynagrodzenie do 870 zł
  • Nauczyciel bibliotekarz, Szkoła Podstawowa w Jemielnie – 0,25 etatu – wynagrodzenie od 1 112,76 zł
  • Nauczyciel bibliotekarz, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku-Kamiennej – 0,5 etatu – wynagrodzenie od 1 391 do 1 908 zł
  • Nauczyciel bibliotekarz, Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu Filia w Nisku – 0,6 etatu – wynagrodzenie od 1 600 zł
  • Nauczyciel bibliotekarz, Szkoła Podstawowa nr 10 w Stargardzie – 1 etat – wynagrodzenie od 2 782 do 3 817 zł.
Źródło zdjęć: freepik.com – senivpetro