spot_img

#niezapominajobibliotece – Orłoś, Kuśmierzak, Więdłocha i inni promują czytanie i biblioteki!

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie po przeniesieniu działalności do sieci proponuje akcję czytelniczą – wyzwanie #niezapominajobibliotece. Czytelnicy są zaproszeni do nagrywania krótkich wypowiedzi zaczynających się lub kończących zdaniem „Nie zapominaj o bibliotece, bo…”. Wszystkie nagrane wypowiedzi są publikowane na bibliotecznym Facebooku i Instagramie.

Wypowiedzi

– Zaraz po naszym apelu o nagrywanie filmików, swoją wypowiedź przysłała do nas pani Agnieszka Więdłocha – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Kolejno do naszej akcji przystąpili: Piotr Kuśmierzak – dziennikarz telewizji Polsat, Maciej Orłoś – aktor filmowy i telewizyjny, dziennikarz, Maurycy Polaski – aktor, muzyk, artysta kabaretowy, Tomasz Pągowski – projektant, muzyk sceny klubowej i dyrektor kreatywny agencji Imathome, Melisa Bel – nasza czytelniczka, Witold Kopeć – aktor, reżyser, pedagog, Marek Andrzejewski – poeta, wokalista i kompozytor i inni. Czekamy na dalsze nagrania, codziennie udostępniamy jeden filmik, a wszystkich Państwa zapraszamy do wspólnej zabawy – zachęcają pracownicy biblioteki.

Biblioteka to wspaniałe miejsce

– Moja Droga, Mój Drogi nie zapomnij o bibliotece, bo biblioteka to wspaniałe miejsce. To piękne miejsce, bo są tam książki. A książki rozwijają wyobraźnię. Książki są odpoczynkiem dla oczu zmęczonych patrzeniem na ekrany. Są odpoczynkiem dla głowy, która też być wyczerpana ciągłym śledzeniem tego, co dzieje się na różnego rodzaju ekranach. Nie zapominaj o bibliotece, chwal się swoimi książkami – mówi Maciej Orłoś.

Źródło przyjemności

Czytanie cudownie zabija czas i wirusa

Świat zamknięty między okładkami

Źródło zdjęć: MBP Lublin