spot_img

Zaczytani w Gdańsku – miejskie czytelnictwo w obiektywie

Dwa razy w tygodniu zdjęcia zaczytanych mieszkańców Gdańska będą publikowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną. To inicjatywa mająca zachęcić do pokazania się z książką w przestrzeni miejskiej, jak i zwiększenia zainteresowania lekturą. Galeria Zaczytanych ma również udowodnić, że nie tylko domowe zacisze jest dobrym miejscem na czytanie. 

Zaczytani w Gdańsku

– Dwa razy w tygodniu na naszej stronie internetowej, bibliotecznym profilu na Facebooku (@BibliotekaPublicznaGdansk) oraz Instagramie (@biblioteka_gdansk) w poniedziałki oraz piątki będziemy publikować zdjęcia zaczytanych mieszkańców Gdańska. Tą kampanią chcemy udowodnić, że nie tylko domowe zacisze jest dobrym miejscem na czytanie. Również w przestrzeni miejskiej: na przystankach, w parkach, kawiarniach, komunikacji publicznej, na plaży oraz w innych miejscach, które na co dzień niekoniecznie kojarzą się z literaturą, można miło spędzić czas przy lekturze. A wszystko w myśl zasady: dla chcącego, nic trudnego! – zachęcają organizatorzy.

– Chcemy również pokazać, jak ciekawym miastem jest Gdańsk i zachęcić do tego, by każdego dnia w każdej wolnej chwili sięgnąć po książkę. Gdańszczanki i Gdańszczanie czytają chętnie, czytają dużo i chcemy ich Wam pokazać – dodają.

Zdjęcia, autorstwa Sebastiana Ruczyńskiego, są opatrzone hashtagami #zaczytaniwgdansku oraz #gdanskczyta.

Galerię zdjęć można oglądać na wbpg.org.pl