spot_img

Kaczor Donald wyciął 1000 numerów!

Dziś magazyn Kaczor Donald ukazał się po raz tysięczny! Numer 11/2019 jest wydaniem jubileuszowym. Wielkie świętowanie rocznicy to jak zwykle świetne komiksy autorów takich jak: Korhonen, Branca, Pineda, Fernandez czy Murry na łamach pisma, a także 5 prezentów i wielki konkurs z setką nagród.

Siła Kaczora Donalda

Kaczor Donald to jedno z najstarszych dziecięcych pism komiksowych w Polsce. Kolejne pokolenia Kaczkofanów zachwycają się przygodami Donalda, Sknerusa, Myszki Miki i Goofiego. Na łamach najzabawniejszego miesięcznika, oprócz historii kipiących humorem, czytelnicy mogą znaleźć najnowsze informacje o kultowych grach, sporcie i sportowcach, nowych technologiach oraz łamigłówki, inteligentne zabawy słowne, konkursy czy ciekawostki.

Magazyn prezentuje klasyczne komiksy disnejowskie, takich twórców jak: Carl Barks, Don Rosa, Vicar, a także współcześnie rysowane opowieści tworzone przez artystów z całego świata. Ich siłą są humor, wartka akcja, zaskakujące puenty, grupa różnorodnych bohaterów i doskonały przekład. Popularnością cieszą się również żarty i oryginalne prezenty „kaczorowe” dołączane do magazynu – zabawki, gadżety do robienia kawałów.

150 mln egzemplarzy

Pismo wydawane jest przez Egmont Polska od 28 kwietnia 1994 roku, jako kontynuacja czasopisma „Mickey Mouse”, którego pierwszy numer ukazał się w Polsce w październiku 1990 roku. Wtedy był pionierskim na rynku polskim magazynem komiksowym dla dzieci nastawionym na dostarczanie rozrywki. Dziś czasopismo kontynuuje tę tradycję. Przez lata niezwykle popularny. Polski magazyn wydany już w 1000 numerach osiągnął łączny nakład blisko 150 mln egzemplarzy! Warto wspomnieć, że największą sprzedaż odnotował 10. numer tygodnika z 1999 roku, który sprzedał się w blisko 300 000 egzemplarzy.

– Kaczora Donalda nikomu nie trzeba przedstawiać. Tę kultową postać znają młodzi i starsi. Pozytywne emocje oraz poczucie humoru łączą pokolenia! Za każdym razem, gdy się z nim spotykałem, jego optymizm i energia, udzielały mi się na cały dzień – mówi Jarosław Boberek, aktor, użycza głosu Kaczorowi Donaldowi.

Kaczor Donald wyciął 1000 numerów!

Szał historyjek obrazkowych

Na ekranach kin Kaczor Donald po raz pierwszy pojawił się w 1934 roku. Laureat Oskara, celebryta uhonorowany własną gwiazdą na bulwarze Hollywood. Szybko stał się również bohaterem komiksów, których najpopularniejszymi rysownikami byli Carl Barks i Don Rosa. Pierwsze wydanie pisma Kaczor Donald na świecie ukazało się w 1949 roku. Obecnie ukazuje się w kilkudziesięciu krajach.

– W retrospektywie „Kaczor Donald” był magazynem dla mojego pokolenia tak samo ważnym jak dla tych starszych „Relax” czy „Świat Młodych” – to dzięki niemu setki tysięcy dzieciaków odkrywały co to komiksy, rozwijały swoją wyobraźnię, ale też poszerzały swoją wiedzę o świecie. Prawdopodobnie, gdyby nie „Kaczor Donald” nigdy nie zainteresowałbym się komiksami… Jeśli ktoś ciągle się głowi jak wkręcić swoje pociechy w historyjki obrazkowe, nie wyobrażam sobie lepszej recepty na sukces. Salutuję więc wszystkim Kaczogrodzianom, Myszogrodzianom, McKwaczom, Kwaczakom, De Czar, Be, Kwabotynom, Młodym skautom, Sikorkom, zmyślnym Kaczorkom i temu życzliwemu komputerowi co dawniej witał nas na dzień dobry! Gratuluję tysięcznego numeru i o kolejne tysiąc poproszę! – z sentymentem o swojej dziecięcej fascynacji Kaczorem Donaldem wspomina Maciej Kur, scenarzysta „Oskar i Fabrycy”, „Lil i Put”, „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody”, współtwórca seriali animowanych i filmów dokumentalnych.

Kaczor Donald wyciął 1000 numerów!