spot_img

Festiwal „Literackie Objezierze” – patronat Lustra Biblioteki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach zaprasza do udziału w Festiwalu „Literackie Objezierze”. Na odwiedzających czeka mnóstwo literatury i atrakcji. Lustro Biblioteki objęło festiwal swoim patronatem.

Literackie Objezierze

Festiwal „Literackie Objezierze” powstał z przestrzeni, która stała się inspiracją. Niszczejący Dom Kultury, po gruntownym remoncie, odzyskał przedwojenny splendor. Rzucił nowe światło na swoje otoczenie. Otoczenie stworzone do tego, by zachwycać. Objezierze – dawna siedziba majętnego rodu Turnów. Miejsce z tradycją i historią. Bywali tu wybitni: Niemcewicz, Odyniec, Żmichowska, Strzelecki, Kraszewski, Pol. Był tu Adam Mickiewicz i opisał to w „Panu Tadeuszu”. Cóż… rodzina Turnów kochała się w literaturze. To uczucie wciąż tu jest. Przenika każdy zakątek zespołu pałacowo-parkowego. W 2019 roku powróci do Domu Kultury.

Festiwal „Literackie Objezierze”

Miejsce spotkań

Festiwal, organizowany 7 i 8 czerwca br. przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach, to spotkania z autorami, językoznawcami, wystawy, warsztaty, wydarzenia towarzyszące kierowane do całych rodzin.

Swoją obecnością Festiwal Literackie Objezierze zaszczycą: Joanna Bator, Sylwia Chutnik, Wojciech Jagielski, Joanna Jodełka, Katarzyna Kwiatkowska, Katarzyna Kłosińska oraz Jakub Skworz.

Wydarzenie na Facebooku i strona internetowa festiwalu

Partnerami festiwalu są Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu.

Źródło zdjęć: mat.pras.