spot_img

Forum Młodych Bibliotekarzy – patronat Lustra Biblioteki

Bibliotekarz DO POZNANIA – to hasło dwunastej edycji Forum Młodych Bibliotekarzy. Stanowi celową grę słów – ma zachęcić uczestników nie tylko do odwiedzenia stolicy Wielkopolski, ale przede wszystkim do tego, by pokazali oni siebie samych innym i pozwolili się poznać. Lustro Biblioteki dołącza się do promowania tego hasła i zaprasza do udziału w wydarzeniu jako patron.

Forum Młodych Bibliotekarzy

To okazja do dyskusji oraz wymiany doświadczeń dla młodych bibliotekarzy i nie tylko. Tegoroczne Forum Młodych Bibliotekarzy odbędzie się 12-13 września 2019 roku w Poznaniu.

Organizatorami Forum są: SBP, Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, Biblioteka Politechniki Poznańskiej, Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu, WBPiCAK w Poznaniu, Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu,  Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu.

Tematyka spotkania

  • Tu i teraz – aktualne problemy – Opowiedz nam o swoich codziennych problemach w pracy z książką i czytelnikami; o wyzwaniach jakie wiążą się z aktywnością naukową i teoretyczną bibliotekarzy. Porozmawiajmy o zarządzaniu instytucją, o organizacji pracy. Zastanówmy się nad regulacjami prawnymi, schematami działań, a także nad marketingiem bibliotecznym. Pochylmy się nad działalnością bibliotek w zakresie promocji kultury.
  • Poznaj swoją przyszłość – perspektywy, szanse, zagrożenia – W ostatnich latach dostrzegamy coraz większą konieczność nieustannego rozszerzania kompetencji bibliotekarzy przy jednoczesnym „uwolnieniu zawodu bibliotekarza”. Jakiej wiedzy i jakich szkoleń oraz kwalifikacji zawodowych potrzebuje bibliotekarz XXI wieku? Czy udział w projektach krajowych i międzynarodowych to tylko zdobywanie nowych doświadczeń, a może szybszy awans?
  • Bibliotekarz krea(k)tywnie! – Pozwól się poznać. Jak Twoja pasja, piękny umysł, gonitwa myśli, mindfulness, hobby, sens życia przekłada się na codzienną pracę w Bibliotece? Opowiedz nam, co Cię nakręca do pracy!

Ważne terminy

  • 30 kwietnia 2019 r. – zgłaszanie referatów
  • 17 maja 2019 r. – potwierdzenie akceptacji referatów
  • 17 czerwca 2019 r. – nadsyłanie pełnych tekstów referatów
  • 30 czerwca 2019 r. – nadsyłanie zgłoszeń uczestnictwa
  • 31 lipca 2019 r. – akceptacja pełnych tekstów
  • 31 sierpnia 2019 r. – nadsyłanie prezentacji

Szczegóły i zapisy na stronie lib.amu.edu.pl/XII_forum_mlodych_bibliotekarzy oraz Facebook’u

Źródło zdjęć: mat.pras.