spot_img

WIAD19 Projektowanie dla Różnorodności – konferencja pod patronatem Lustra Biblioteki

Lustro Biblioteki zaprasza na I Ogólnopolską Konferencję Naukową WIAD19 „Projektowanie dla Różnorodności”. Wydarzenie odbędzie się 23 lutego 2019 roku w ramach WIAD, czyli Światowego Dnia Architektury Informacji.

WIAD19 Projektowanie dla Różnorodności

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu organizuje na Wydziale Nauk Historycznych (ul. Bojarskiego 1) I Ogólnopolską Konferencję Naukową pod hasłem WIAD19 „Projektowanie dla Różnorodności”.

WIAD, czyli Światowy Dzień Architektury Informacji to obchodzone co roku święto, organizowane przez Instytut Architektury Informacji w kilkudziesięciu lokalizacjach na całym świecie. Toruń jest jedną z nich!

Jako projektanci AI odpowiadamy za tworzenie doświadczeń, środowisk, usług i systemów, które wpływają na miliony ludzi. Chociaż nie składamy przysięgi Hipokratesa, ważne jest, abyśmy realizowali podobne jak zawarte w niej cele: „czynić dobro” i „nie szkodzić”. Naszym obowiązkiem jest brać pod uwagę konsekwencje i wpływ, jaki nasze decyzje projektowe mają na ludzkość i społeczeństwo jako całość. Badania są podstawowym krokiem w procesie projektowania. Gwarantują one, że zrozumiemy i uwzględnimy zróżnicowane potrzeby użytkowników, zarówno lokalnie jak i globalnie – zachęcają organizatorzy.

Zgłoszenia

Konferencja jest bezpłatna. Każdy może zgłosić swój udział do 20 grudnia 2018 roku. Przyjmowane są również zgłoszenia prelegentów. W proponowanej tematyce wystąpień znalazły się następujące pytania i zagadnienia:

  • W jaki sposób my jako architekci informacji i projektanci, projektujemy dla różnorodnego użytkownika?
  • Jak możemy lepiej zrozumieć i zaangażować się dla różnorodnych użytkowników?
  • W jaki sposób możemy komunikować nasze zrozumienie różnorodnych potrzeb użytkowników?
  • Wyzwania, problemy podczas projektowania.
  • Wielu użytkowników – wiele potrzeb.

Szczegóły i rejestracja dostępne są na stronie internetowej konferencji wiad19torun.strikingly.com

Źródło zdjęć: pixabay.com – rawpixel