spot_img

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

„Czytanie łączy” – to hasło Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Już od 2001 roku nieustannie cała Polska czyta dzieciom dzięki Fundacji ABCXXI. Kampania czytelnicza jest okazją do spotkań, udziału w bajkowych festynach i nie tylko.

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 2-10 czerwca 2018 r. w całej Polsce odbędą się liczne imprezy czytelnicze – spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży, bajkowe parady i festyny, konkursy literackie i plastyczne, przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą. Tradycyjnie zaczynamy od czytania Lokomotywy Juliana Tuwima.

Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym i dużym wydarzeniem kulturalnym.

Wybrane wydarzenia towarzyszące

W tym roku kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” 5 czerwca wraz z Fundacją Iskierka, która na południu Polski wspiera dzieci z chorobą nowotworową oraz ich rodziny, organizuje imprezę czytelniczą dla małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Uroczystość odbędzie się w ramach projektu „Wyszehrad czyta dzieciom” z udziałem gwiazd: Ewy Chodakowskiej, Edyty Jungowskiej, Piotra Tołoczko.

Ponadto w Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowie będziemy świętować jubileusz akcji „Od czwartego roku bez książeczki ani kroku”, gdzie od 10 lat wszystkie 4-latki w gminie otrzymują książki ufundowane przez lokalne władze i są pasowane na czytelników. 6 czerwca spotkamy się z Pierwszą Książką Mojego Dziecka i z Mamami w Wilanowie w ramach Ogólnopolskich Pikników dla Mam, które odbędą się w 20 miastach Polski. Spędzimy czas w towarzystwie Anny Czartoryskiej – Niemczyckiej i Mam na wspólnym czytaniu, zabawie, spacerach, wymianie doświadczeń.

Szczegóły i materiały do pobrania calapolskaczytadzieciom.pl

Źródło zdjęć: calapolskaczytadzieciom.pl