spot_img

II Ogólnopolski Kongres Biblioteczno-Wydawniczy

Kongres Biblioteczno-Wydawniczy to czas na integrację obu środowisk. Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, jako organizator, zaprasza do dyskusji na temat pracy bibliotek i działalności wydawniczej. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

Ogólnopolski Kongres Biblioteczno-Wydawniczy

To inicjatywa, której głównym celem jest integracja środowiska Bibliotekarzy i Wydawców. Tegoroczna edycja będzie wydarzeniem jednodniowym podzielonym na dwa panele tematyczne, z czego pierwszy z nich skupiać się będzie na zagadnieniach związanych z pracą bibliotek, drugi dotyczyć będzie szeroko rozumianej działalności wydawniczej.

Bibliotekarze będą mieli okazję zapoznać się z nowymi metodami pracy z różnymi grupami użytkowników i nowoczesnymi narzędziami, które w tej pracy można wykorzystać, jak również dowiedzą się gdzie, z kim i w jakim zakresie można i warto współpracować, zarówno w zakresie poszerzenia oferty biblioteki, jak i podniesienia swoich kwalifikacji, zdobycia nowej wiedzy i umiejętności.

Z kolei Wydawcom przybliżone zostaną kwestie związane z różnymi formami i kanałami dystrybucji publikacji, w tym zarówno ich sprzedaży, jak i nieodpłatnego udostępniania w ramach polityki otwartego dostępu.

W ramach kongresu odbędą się także Zagłębiowskie Mini Targi Książki.

Szczegóły i program dostępne są na stronie internetowej organizatora. Zapraszamy 4 czerwca br. do Sosnowca.

Kongres Biblioteczno-Wydawniczy

Źródło zdjęć: mat.pras, pixaby.com – gaustin11