spot_img

Przestrzeń dla popularyzacji czytelnictwa

Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu w tym roku obchodzi swoje 189. urodziny. W Gazecie Wyborczej ukazał się wywiad Dyrektor Biblioteki Raczyńskich: Marzą nam się kolejne filie i wyższe pensje dla pracowników. Ale musimy kalkulować.

Na pytanie Agnieszki Kwiatkowskiej: Po co Poznaniowi Biblioteka Raczyńskich? odpowiada dyrektor Biblioteki Raczyńskich. W wywiadzie również o historii, filiach, lokalnej społeczności oraz bibliotekarzach i podejmowanych przez nich działaniach.

W rozmowie również pojawiają się wypowiedzi o funkcjach biblioteki oraz zmianach:

– Bardzo nas cieszy, gdy filia staje się centrum życia lokalnego. Oczywiście łatwiej jest być takim centrum w sytuacji, gdy dysponujemy odpowiednią przestrzenią dla czytelników. Trudniej, jeśli ta przestrzeń jest mała i niedostosowana. Trzeba pamiętać, że filie powstawały w bardzo różnych warunkach i bardzo różnych miejscach. Kiedy je remontujemy lub szukamy nowych lokali, staramy się, by stworzyć przestrzeń dla popularyzacji czytelnictwa, ale też miejsce spotkań czytelników – mówi dyrektor Biblioteki Raczyńskich Anna Gruszecka.

Czytaj więcej na poznan.wyborcza.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com – gaustin11