spot_img

Tablica wymiany umiejętności – inspiracja prosto z Cieszyna

Szukacie ciekawego i prostego pomysłu na zachęcenie czytelników do współpracy? Skorzystajcie z inspiracji Biblioteki w Cieszynie, która zaproponowała swoim użytkownikom Tablicę wymiany umiejętności. Dzięki niej można nawiązać kontakty z osobami, które chcą wzajemne się uczyć i dzielić wiedzą.

W holu głównym Biblioteki Miejskiej w Cieszynie odwiedzający mogą korzystać od marca z Tablicy wymiany umiejętności. Nowa tablica to miejsce do dzielenia się swoją wiedzą, talentami i umiejętnościami na zasadzie barterowej, tzn. umiejętność za umiejętność.

Dzięki temu czytelnicy mogą zostawiać sobie wiadomości czego potrafią nauczyć (np. gry na gitarze, pieczenia ciasteczek), a czego chcą się nauczyć (np. nauki języka, tańca) oraz w łatwy sposób nawiązywać nowe kontakty (trzeba zostawić dane kontaktowe). Pomysł polega na obrocie wiedzą jako największą wartością, jaką człowiek może przekazać drugiemu człowiekowi.

Tablica wymiany umiejętności

– Piszcie, co potraficie, a czego chcielibyście się nauczyć. Marzyłeś o tym, aby nauczyć się grać na gitarze, ale nie wystarczało Ci czasu na regularne chodzenie na zajęcia? Lekcje języka angielskiego okazywały się zbyt drogie? Chcesz poznać ludzi, którzy interesują tym, co Ty, ale nie wiesz, gdzie ich znaleźć? Jest na to sposób! Napisz na kartce, czego chciałbyś się nauczyć, co mógłbyś zaoferować w zamian, wpisz dane kontaktowe i… już! Pamiętajcie, że w swoich wpisach możecie zamieszczać różne propozycje – od nauki pływania, gry na gitarze, walca wiedeńskiego, czy matematyki, po język migowy, naukę pieczenia ciasteczek cieszyńskich czy zajęcia logopedyczne. Tu nie ma żadnych ograniczeń. ZMIEŃ SWOJE ŻYCIE NA LEPSZE! – zachęca biblioteka.

Tablica wymiany umiejętności

Źródło zdjęć: Biblioteka Miejska w Cieszynie