spot_img

Ruszył nabór wniosków na zakup nowości wydawniczych do bibliotek

Aż 26,5 mln zł dostaną biblioteki publiczne w całej Polsce. Z tych funduszy na biblioteczne regały trafią nowości wydawnicze dla czytelników. Wszystko dzięki „Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa”. Wnioski można składać do 26 maja br.

W 2018 roku biblioteki wzbogacą swoje księgozbiory o nowe książki, multimedia, wydawnictwa nutowe, kartograficzne oraz bieżące czasopisma kulturalne i społeczno-kulturalne.

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek

Podział dotacji dla poszczególnych bibliotek publicznych, zaakceptowany przez Zespół Sterujący i Dyrektora Biblioteki Narodowej, został zatwierdzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotra Glińskiego 24 kwietnia 2018 r. – podaje Biblioteka Narodowa.

Wnioski do Priorytetu 1 należy nadsyłać do 25 maja 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres Biblioteki Narodowej. Kwota wkładu własnego, zadeklarowanego we wniosku, nie może być mniejsza niż 40%, 50% lub 60% wszystkich środków finansowych przeznaczonych na realizację zadania przez bibliotekę wnioskującą o dofinansowanie, w zależności od zaszeregowania gminy, powiatu, województwa do odpowiedniej kategorii „zamożności” jednostki samorządu terytorialnego.

Podział środków według województw, szczegóły i regulamin Zakupu nowości wydawniczych do bibliotek.

Źródło zdjęć: pixabay.com – Nemo_Jo