Jeżeli chcesz pokazać swoją bibliotekę z jak najlepszej strony i zainspirować innych bibliotekarzy nieszablonowym pomysłem, sprawdzonymi praktykami i doświadczeniami koniecznie wyślij artykuł do miesięcznika „Biblioteka Publiczna”.
Czasopismo o profilu instrukcyjno-metodycznym
„Biblioteka Publiczna” to czasopismo, które jest najbliżej bibliotekarzy, ponieważ doradza i inspiruje do działania! Jest pomocą warsztatową, a także miejscem dzielenia się doświadczeniami oraz poruszania ważnych (nieraz trudnych) tematów. Zawiera przede wszystkim materiały praktyczne – scenariusze, porady, przykłady oraz przepisy prawne.
Włączenie bibliotekarzy do grona autorów „Biblioteki Publicznej” ma służyć integracji środowiska. Zapraszając bibliotekarzy do współtworzenia „Biblioteki Publicznej”, chcemy każdemu dać możliwość zaprezentowania szerszej publiczności swoich doświadczeń i dorobku oraz przedstawienia opinii wokół ważnych dyskusji toczących się w środowisku.
Naszymi autorami są praktycy: bibliotekarze z większych i mniejszych placówek, dyrektorzy bibliotek, specjaliści w poszczególnych dziedzinach.
Pobierz przykładowy numer o grantach i dotacjach dla bibliotek
Twórz „Bibliotekę Publiczną” z radością i zaangażowaniem. Pamiętaj: to się rozprzestrzenia!
Warto dodać, że większość autorów publikujących w „Bibliotece Publicznej” występuje na prestiżowych konferencjach i kongresach, dostaje propozycje prowadzenia warsztatów oraz udziela porad innym bibliotekarzom. Publikując w miesięczniku promujesz swoją bibliotekę, ale także masz szansę zaistnieć w środowisku.
Napisz artykuł i promuj swoją bibliotekę!
Zapraszamy do współpracy nad kolejnymi numerami miesięcznika „Biblioteka Publiczna” wszystkich chętnych autorów, którzy chcą się podzielić z innymi bibliotekarzami wartościowymi materiałami, pomysłami oraz swoimi doświadczeniami.
- Autorskie teksty prosimy nadsyłać na adres barbara.morawiec@sukurs.edu.pl.
- Tekst powinien być zapisany w pliku .doc lub .docx.
- Redakcja przyjmuje teksty krótsze (do 4,6 tys. znaków) oraz o objętości do 15 tys. znaków.
- Formatowanie tekstu: A4, marginesy 2,5 cm; Times New Roman 12 pkt (tytuł 14 pkt); interlinia 1,0 wiersza.
- Fotografie o rozdzielczości min. 300 DPI, wykresy, tabele i inne materiały należy przesyłać w osobnych plikach wraz z podaniem podpisu i autorstwa.
- Autorzy proszeni są o podanie następujących danych: imię i nazwisko; afiliacja; e-mail; telefon kontaktowy.
- Autorzy tekstów opublikowanych w „Bibliotece Publicznej” otrzymują honorarium, które jest wypłacane po ukazaniu się danego numeru drukiem.
- Kolejność ukazywania się numerów zależy od tempa wpływania artykułów.
- Wzory artykułu oraz scenariusza ze wskazówkami dla autorów przesyła również redaktor naczelna.
Zapraszam do współpracy, bo czasopismo „Biblioteka Publiczna” to odbicie codziennego życia bibliotek i dowód na to, że są one najlepszymi instytucjami publicznymi.
Barbara Maria Morawiec
redaktor naczelna „Lustra Biblioteki” oraz „Biblioteki Publicznej”