spot_img

Labirynt z 4 tys. książek w ramach Buntu czytaczy

Bunt czytaczy to inicjatywa biblioteki sąsiedzkiej na warszawskiej Pradze. Są tu zbierane książki, działa wymienialnia książek „Szafa Kultury”, ale także odbywają się ciekawe wydarzenia o książkach. Podczas ostatniego buntu ułożono labirynt z 4 tys. książek.

Biblioteka sąsiedzka w jednej z warszawskich dzielnic przy ul. Targowej 56 to miejsce dla czytelników tworzone przez nich samych, pomijające promocję i narzucane przez wydawnictwa oferty. W stolicy biblioteki sąsiedzkie inicjuje Fundacja Zmiana, którą znamy też z akcji zbiórki książek dla osadzonych „Książki w pudle”.

Teraz w siedzibie przy ul. Targowej w Centrum Kreatywności powstała „Szafa Kultury” – do wymieniania się książkami. Jednak największą atrakcją był specjalnie przygotowany labirynt – instalacja powstała z 4 tys. książek i była podświetlona. Każdy tytuł można było zabrać ze sobą.

Bunt Czytaczy. Odsłona I. Oświecenie

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie Czytaczy. W ubiegły weekend, oprócz labiryntu, dla odwiedzających przygotowano szereg innych atrakcji. Wśród nich:

  • Teatr nie dla każdego „Wizja czytania” – wspólne czytanie fragmentów książki polecanej przez innych czytelników;
  • Szafa Kultury – dzielenie się książkami z dedykacjami;
  • Kufry literackie – z niespodziankami.

Galerię z wydarzenia i labirynt możecie zobaczyć poniżej.

Źródło zdjęć: Jacek Natorff dla Fundacji Zmiana – Bunt czytaczy