spot_img

Dzieci z wyspy Saltkråkan – ogólnopolski konkurs biblioteczny

Już 29 marca rozpoczyna się ogólnopolski konkurs biblioteczny z książką „Dzieci z wyspy Saltkråkan” Astrid Lindgren. Lustro Biblioteki jako patron konkursu zaprasza biblioteki do udziału. 

Ogólnopolski konkurs biblioteczny

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie bibliotecznym Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Zadanie konkursowe jest związane z książką Dzieci z wyspy Saltkråkan Astrid Lindgren.

Namów swoich czytelników do opisania przygody z bohaterami książki i wzięcia udziału w konkursie. Ocenie jury zostanie poddana oryginalność pracy, pomysłowość oraz wkład twórczy, a także wyobraźnia i biegłość językowa.

Na laureatów literackich zmagań czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zwycięzca otrzyma w nagrodę laptopa, a autorzy wyróżnionych prac – tablety. Ponadto Nasza Księgarnia nagrodzi biblioteki – laureatów pulą książek odpowiednio o wartości 5 000 i 3 000 zł. Pisemne podziękowania otrzymają również nauczyciele i bibliotekarze sprawujący opiekę merytoryczną nad nagrodzonymi uczniami.

Konkurs trwa od 29 marca do 1 października 2018 roku.

Szczegółowe informacje, terminarz, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępne są na stronie  www.konkursbiblioteczny.nk.com.pl.

Dzieci z wyspy Saltkråkan

Na wyspie Saltkråkan nie można się nudzić! Przekonuje się o tym rodzina Melkersonów, kie­dy po raz pierwszy przyjeżdża tam na wakacje. Roztargniony ojciec i czwórka zwariowanych dzieciaków nie tylko zyskają wspaniałych przy­jaciół, lecz także przeżyją mnóstwo przygód. Zarówno zabawnych, jak i czasem bardzo nie­bezpiecznych… Ale spryt i poczucie humoru pozwolą im wyjść z każdej opresji bez szwanku.

Ta dowcipna, wzruszająca i pełna ciepła opo­wieść o pięknej wyspie, serdecznych ludziach i niesfornych zwierzętach jest wspaniałą lekturą nie tylko na wakacje.

Książkaz ilustracjami Ilon Wikland w tłumaczeniu Marii Olszańskiej ukazuje się pod nieco zmienionym tytułem, poprzedni brzmiał My na wyspie Saltkråkan.