spot_img

Odkryj radość wspólnego czytania! – KONKURS

Czy wiesz, że 20 minut wspólnego czytania codziennie to milion słów, które dziecko usłyszy rocznie? Seria Poczytaj ze mną to propozycje wartościowych książek przydatnych dla bibliotekarzy, którzy pracują z dziećmi. Sprawdź nowości i wykorzystaj bezpłatny scenariusz zajęć. Do odkrywania radości wspólnego czytania oraz konkurs z nagrodami zaprasza Literacki Egmont i Lustro Biblioteki.

15 lutego br. na rynku wydawniczym pojawiły się cztery nowe tytuły Literackiego Egmontu. Wśród nich: fantasy o goblinach z fantastycznego świata, dziennik odkrycia etruskiego grobowca z pomocą manuskryptów, biografia wampira wegetarianina oraz przygody podczas przeprowadzki do nowego domu. Taka różnorodność gatunków literackich pozwala na rozwijanie myślenia pojęciowego (abstrakcyjnego), kompetencji językowych, ale także kreatywności i twórczości najmłodszych. Poniżej poznacie szczegóły nowych tytułów.

Poczytaj ze mną

Gdy pada deszcz. Wizyta Goblinów

Kiedy Gaja zabrała Korzonka do domu, nie spodziewała się, że wkrótce inne gobliny z fantastycznego świata pojawią się w londyńskim parku. Jak sprawić, by nieproszeni goście wrócili do domu, i jak uspokoić zdenerwowanych mieszkańców miasta? Przed Gają i jej przyjaciółmi stanie nie lada zadanie.

Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka

Życie Sebastiana jest całkiem zwyczajne, ma kolegów, chodzi do szkoły, lubi grać w piłkę. Niecodzienny jest jedynie jego wygląd, i trochę też szkoła i rodzina. Bo Sebastian to prawdziwy wampir, tylko że bez kłów i taki co nie chce krwistych befsztyków, woli jadać rzodkiewkę i pić mleko z kartonu. Poznajcie naszego bohatera, który zamiast straszyć, chce rozśmieszyć czytelników.

Tropem jeźdźca na słoniu

Znany archeolog otrzymuje niezwykle pasjonujące zadanie odnalezienia etruskiego grobowca. Codzienne obowiązki rodzinne jednak skutecznie odciągają go od pracy naukowej. Czy dzięki lekturze starych manuskryptów i pomocy kilkuletniej córki uda mu się rozwiązać zagadkę? Wyjątkowo zabawne rodzinne perypetie z historią w tle.

Strażak Lulek

Przeprowadzka do nowego domu to nie zawsze prosta sprawa. Mała Edytka tęskni za starym mieszkaniem i koleżankami z podwórka, na szczęście ma przy sobie milutką, białą chomiczkę – Śnieżynkę. Dzięki niej poznaje nowego sąsiada – strażaka Lulka. Pewnego dnia Edytka jest w prawdziwym niebezpieczeństwie, a na ratunek rusza Śnieżynka i dzielny Lulek.

Poczytaj ze mną

Te nowości są warte odkrywania. Budzą zachwyt, angażują emocje, wciągają treścią do tego stopnia, że dziecko nie chce przerywać lektury. Wszystkiego dopełniają wielobarwne ilustracje. Książki świetnie nadają się do wspólnego i głośnego czytania. Aby jeszcze bardziej wciągnąć w wir lektury wykorzystaj scenariusz na postawie książki Zofii Staneckiej „Gdy pada deszcz. Wizyta goblinów” (POBIERZ PDF ZE SCENARIUSZEM).

Wygraj książki!

Zapraszam do odkrywania wielu przygód i poznania bogatego świata literatury zachęcając jednocześnie do wzięcia udziału w konkursie. Do wygrania zestawy zaprezentowanych nowości wydawniczych złożone z 4 tytułów.

Zadanie konkursowe:

Jeżeli masz sprawdzony sposób na odkrywanie radości wspólnego czytania w bibliotece z najmłodszymi wyślij swoją propozycję w formie inspiracji na adres konkurs@lustrobiblioteki.pl. Na zgłoszenia czekam do końca lutego 2018 r. W konkursie mogą brać udział wszystkie biblioteki.

Wzór:

  • Nazwa twojego sposobu na odkrywanie radości wspólnego czytania w bibliotece
  • Opis (maksymalnie 800 znaków ze spacjami)
  • Dane kontaktowe podane zgodne z załącznikiem nr 1 do Regulaminu.

Pobierz REGULAMIN konkursu