spot_img

Rabka Festival – patronat Lustra Biblioteki

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival odbędzie się tradycyjnie w wakacje. To spotkania wybitnych twórców, pisarzy z czytelnikami, a ponadto cykl prezentacji dla bibliotekarzy. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem. 

Rabka Festival

Rabka Festival to jedyny w Polsce festiwal literacki odbywający się w uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci. Tu się czyta, bawi i poznaje! Gośćmi Festiwalu są wybitni twórcy, dla których jest to nie tylko czas spotkań z czytelnikami, ale także możliwość wzajemnych rozmów i inspiracji, z których rodzą się ciekawe projekty artystyczne.

Festiwal, to z jednej strony duże wydarzenie skierowane do dzieci (ok. 60 spotkań, warsztatów, spektakli, rozmaitych gier), ale równocześnie miejsce spotkań nauczycieli i bibliotekarzy, którym dedykowany jest jeden festiwalowy dzień (w tym roku piątek – 6 lipca). Dla bibliotekarzy przewidziano cykl prezentacji, podczas których festiwalowi goście przedstawiają bardzo inspirujące pomysły na pracę i zabawę promującą czytelnictwo wśród dzieci i rodzin.

5. edycja Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival odbędzie się w dniach 4-7 lipca 2018. Wkrótce na stronie internetowej wydarzenia pojawią się najnowsze informacje – zapraszam na www.rabkafestival.pl. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

Źródło zdjęć: Rabka Festival