spot_img

Bogaci i zamożni czytają więcej gazet

Czytelnictwo prasy. Spółka Polskie Badania Czytelnictwa podaje, że bogaci i zamożni czytają więcej gazet niż statystyczni Polacy. Z raportu PBC wynika, że nawet dziesięciokrotnie częściej.

47 stron liczy raport PBC na temat czytelnictwa prasy zatytułowany „Luksus kocha prasę. Wysokie czytelnictwo prasy wśród kupujących dobra luksusowe”. Dowiemy się z niego kim jest grupa osób zamożnych, jakie ma zwyczaje oraz co kupuje. Najważniejszym aspektem przedstawianym w publikacji jest jednak fakt, że prasa ma wysoki zasięg i affinity (dobrze dopasowane medium do grupy docelowej) wśród kupujących luksusowe marki.

Spośród najważniejszych wniosków warto wymienić:

67% osób o dochodach ponad 5 tys. zł kupujących luksusowe marki, spośród 3 i więcej kategorii zakupowych czyta co najmniej 4 tytuły prasowe.

6 lub 5 tytułów prasowych czytają średnio osoby o dochodach ponad 5 tys. zł kupujące luksusowe marki w poszczególnych kategoriach zakupowych: kosmetyków, ubrań, biżuterii, sprzętu elektronicznego, samochodów.

10-krotnie wyższe czytelnictwo mają niektóre tytuły prasowe w grupie kupujących luksusowe lub premium marki 10-krotnie nowych samochodów osobowych niż w populacji Polski.

17% i więcej wynosi czytelnictwo przeciętnego wydania największych miesięczników wśród kobiet o dochodach ponad 5 tys. zł, kupujących luksusowe marki biżuterii lub zegarków albo kupujących luksusowe marki ubrań, butów i dodatków.

Raport podzielony został na pięć rozdziałów. Ponadto sporo informacji o samych zainteresowanych. W nich m.in. metryczki osób kupujących luksusowe marki biżuterii i zegarków, ubrań, butów i dodatków, samochody osobowe, kosmetyki czy też kupujący inne dobra luksusowe. W danych statystycznych zaprezentowanych na przejrzystych wykresach poznamy jak wygląda czytelnictwo gazet wśród kupujących kobiet i mężczyzn.

Pobierz raport w formie e-booka

Spółka Polskie Badania Czytelnictwa to działający w oparciu o własny statut, projekt rozszerzający działalność Związku Kontroli Dystrybucji Prasy oraz Izby Wydawców Prasy o badania czytelnictwa.

Źródło zdjęć: pixabay.com