spot_img

Biblioteczne pasmo informacyjne [45]

Buktrack, czyli propozycja gdańskiego wydawnictwa oraz dowóz książek do domów seniorów w Poznaniu. W Bibliotecznym paśmie informacyjnym także o nietypowym czytaniu najmłodszym w USA, tendencje w literaturze oraz o prestiżu pewnego wydawnictwa.

Buktrak, czyli księgarnia na kółkach

kultura.trojmiasto.pl: Buktrak to pomysł Magdaleny i Michała Alenowiczów, właścicieli niewielkiego gdańskiego wydawnictwa Wiatr od Morza. Inspirując się modą na food trucki, małżeństwo postanowiło ruszyć na trójmiejskie ulice swoją własną furgonetką, ale – zamiast burgerów czy zapiekanek – sprzedawać literaturę.

Dla seniora: darmowa taksówka i dowóz książek z biblioteki

gloswielkopolski.pl: Gratisowe drobne naprawy w domu, dopłaty do niewielkich remontów w mieszkaniach komunalnych, darmowy dowóz wypożyczonych książek z Biblioteki Raczyńskich do domu, bezpłatne taksówki, które dowiozą do lekarza, urzędu czy na groby bliskich – to propozycje dla poznaniaków, którzy ukończyli 60 lat. Znalazły się one w pakiecie „Poznań VIVA senior”.

Książka „Moje miasto Warszawa” dla wszystkich przedszkolaków w stolicy

rdc.pl: Warszawskie przedszkolaki będą mogły poznać Warszawę w ciekawy i kolorowy sposób. Wszystko dzięki publikacji książki „Moje miasto Warszawa”, którą ma otrzymać każdy, kto rozpoczyna naukę w miejskim przedszkolu.

Skandal w Kalifornii. Drag queen czytają książki dzieciom

dorzeczy.pl: W Kalifornii trwa akcja, podczas której drag queen, czyli mężczyźni występujący w prowokacyjnych kobiecych strojach, czytają dzieciom książki. Zdjęcie z jednej z odsłon tego wydarzenia od kilku dni wywołuje ożywioną dyskusję w internecie.

Cztery tendencje w literaturze 2017 roku w obrazkach

culture.pl: Dorastanie kobiet, nostalgia za PRLem, literatura środka w męskim wydaniu i biografie – to tendencje w literaturze 2017 roku.

Edward Ley: Na prestiż pracuje się latami

magazynfakty.pl: W pewnym momencie nie byliśmy w stanie robić wszystkiego sami, więc musieliśmy wdrożyć w tajniki sztuki introligatorskiej pracowników. Przyszedł czas, aby podzielić się swoją wiedzą. Niektórzy, których przysposobiliśmy do zawodu, wyjechali do innych miast i próbują sił w rzemiośle.

Źródło zdjęć: pixabay.com