spot_img

Nyska biblioteka frontem do młodych

Jak przyciągnąć młodego czytelnika do biblioteki? Sprawdzony sposób ma już Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie, która podjęła się realizacji szeregu różnorodnych działań. Sprawdźcie jej ofertę skierowaną dla młodzieży.

Trzeci Wymiar Biblioteki, klub gier planszowych i mediateka – to one przyciągają młodzież. Specjalna przestrzeń jaką jest mediateka spełnia oczekiwania trudnej grupy wiekowej. Mało tego biblioteka udostępnia popularne komiksy oraz gry planszowe. Oprócz tego na prośbę młodych czytelników bibliotekarze utworzyli fanage na Facebooku o nazwie Trzeci Wymiar Biblioteki.

Klaudia Pokładek dla Radia Opole rozmawia z dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie o tym, jak przyciągnąć młodzież do korzystania z oferty.

– Mediateka będzie z pewnością takim królestwem, azylem, przyjemnym miejscem dla młodzieży. Poza tym mamy klub planszówkowy, możliwość pogrania na konsoli. Zbiera się u nas grupa „mangowa” i nawet całkiem niedawno mieli swoją noc biblioteczną. Spotykają się i milo spędzają czas, zajmując się tym, co ich najbardziej interesuje. Z inicjatywy młodzieży założyliśmy też oddzielny profil biblioteki na facebooku – Trzeci Wymiar Biblioteki.

 Czytaj więcej na radio.opole.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com