spot_img

Targi Książki w Krakowie – wydarzenia dla bibliotekarzy

Bibliotekarzu, przygotuj się na Targi Książki w Krakowie. Sprawdź, jakie wydarzenia przygotowano dla Ciebie w dni branżowe. Oto dedykowany program, a w nim konferencje, wydarzenia, spotkania i inne atrakcje.

To już 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Dwa pierwsze dni są zarezerwowane dla bibliotekarzy. Poniżej pomocna lista wydarzeń z programu dedykowanego. Zapraszam wszystkich bibliotekarzy do spotkań. Lustro Biblioteki także będziecie mogli spotkać 🙂

Rejestracja Gości Branżowych, czyli m.in. bibliotekarzy jest bezpłatna. Rejestracji można dokonać w kasie.

Biblioteka to inwestycja

Czy opłaca się inwestować w biblioteki? Przekonacie się o tym podczas konferencji Biblioteki Narodowej, której celem jest podkreślenie roli i znaczenia inwestowania w biblioteki. Do udziału w obradach zapraszam wszystkich bibliotekarzy oraz osoby zainteresowane szeroko pojętą kulturą. Szczegóły bn.org.pl.

Podczas tej konferencji odbędzie się również panel dyskusyjny, podczas którego przedstawiciele Biblioteki Narodowej oraz zaproszeni goście odpowiedzą na pytanie, dlaczego warto inwestować w biblioteki. Rozważania panelistów będą skupione także wokół strategii rozwoju bibliotek, roli finansowania i wspierania działalności bibliotecznej, tworzenia otwartej przestrzeni dla lokalnej społeczności oraz inwestowania w czytelnika.

26.10.2017, Sala Praga A, godz. 13:00-14:50.

Małopolskie Forum Bibliotek

W trakcie Targów Książki pod patronatem Lustra Biblioteki odbędzie się drugi dzień Małopolskiego Forum Bibliotek. Podczas tego wydarzenia miejsce będzie miało Seminarium Małopolski Użytkownik Zintegrowany – tematem rozmów będą użytkownicy bibliotek Krakowa i Małopolski (26.10.2017, Sala Lwów B. godz. 10:00-11:50). Kontynuacją Forum będzie sesja poświęcona jubileuszowi SBP (26.10.2017, Sala Wiedeń B, godz. 15:00-17:00).

Jak promuje się czytelnictwo?

Te spotkanie to przykład dobrych praktyk promocji czytelnictwa. Bibliotekarze dowiedzą się także dlaczego warto w małej miejscowości organizować duży Festiwal Literacki. Swoimi doświadczeniami podzielą się przedstawiciele z Rabki-Zdrój, Szczebrzeszyna i Miłosławia.

27.10.2017, Sala Praga A, godz. 10:00-11:50

e-ISBN w praktyce

Podczas spotkania pracownicy Biblioteki Narodowej przedstawią serwis e-ISBN oraz odpowiedzą na pytania: Jakie nowe funkcjonalności zostały dodane? Jak uniknąć błędów w opisywaniu publikacji? Jak wykorzystać serwis do komunikacji z rynkiem?

27.10.2017, Sala Lwów A, godz. 12:00-12:50

Dlaczego warto czytać?

Polska Sekcja IBBY podczas wykładu „Groza w literaturze dla dzieci i młodzieży” skupi się na tematyce strachu i lęku w literaturze dla niedorosłych z uwzględnieniem ich zróżnicowanej funkcji w tekstach kierowanych do odbiorcy dziecięcego i młodzieżowego.

27.10.2017, Sala Praga A, godz. 13:00-13:50

Biblioteka wobec wyzwań

Jak powinna działać współczesna biblioteka? Funkcje biblioteki publicznej wobec wyzwań społeczeństwa XXI w. zaprezentują pracownicy Biblioteki Kraków. Podczas prezentacji m.in. o sieci bibliotek, usługach, działalności wydawniczej, kulturalnej, edukacyjnej i promocyjnej.

27.10.2017, Sala Lwów A, godz. 14:00-14:50

Biblioteka czy dom kultury?

Na to pytanie odpowiedzą przedstawiciele Polskiego Związku Bibliotek. Tematem spotkania będzie podsumowanie czterech lat doświadczeń związanych z łączeniem bibliotek.

27.10.2017, Sala Wiedeń A, godz. 15:00-15:50

Inne wydarzenia

  • Trzęsienie ziemi na rynku książki. Do czego doprowadzą zachodzące zmiany? – Polska Izba Książki
  • A co Ty możesz zrobić dla czytelnictwa? – Polska Izba Książki
  • O standaryzacji rynku wydawniczego w Polsce – Biblioteka Narodowa
  • Prezentacja wyników badania kulturowo-ekonomicznego obiegu książek drukowanych i elektronicznych w latach 2016-2017 – Biblioteka Analiz

 

Kalendarz spotkań można także zapisać w swoim telefonie. Wystarczy pobrać aplikację o nazwie Meeting Aplication.

Cały program towarzyszący dostępny jest na stronie ksiazka.targi.krakow.pl