spot_img

W Paryżu trwa weekend recyklingu książek

​Kilka tysięcy miłośników literatury wzięło udział w sobotę w weekendowym recyklingu książek w Paryżu, by oddać książki na makulaturę, ale też by wymieniać się nimi i o nich dyskutować – podaje radio RMF. Stolica Francji zmieniła się w otwartą bibliotekę na świeżym powietrzu.

Po raz drugi w centrum Paryża odbywa się akcja „RecycLivre Days”, której celem jest walka przeciwko analfabetyzmowi. Dzięki temu uczestnicy mogą wymieniać się książkami, rozmawiać o literaturze i poszerzać kręgi zainteresowań czytelniczych. Więcej o idei akcji przeczytasz na stronie recyclivre.com

Idea jest prosta – za każde 10 podarowanych książek jedno euro jest przekazywane przez firmę RecycLivre na rzecz stowarzyszenia Czytać i Zachęcać do Czytania. RecycLivre sprzedaje książki po niskich cenach, by ułatwić dostęp do kultury i wiedzy.

Ważnym aspektem akcji „RecycLivre Days” jest także ochrona środowiska.

Dzięki recyklingowi książek RecycLivre pomaga zmniejszyć ilość odpadów, a także znacznie zredukować zużycie papieru. Od powstania tej organizacji dzięki ponownemu przetworzeniu używanych książek zamiast produkcji nowych uratowano ponad 15 tysięcy drzew i zaoszczędzono 600 milionów litrów wody.

Czytaj więcej na rmf24.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com

Odważny pokaz mody w bibliotece