spot_img

Stalkerzy w bibliotece

Ci bibliotekarze są prawdziwymi stalkerami. Nękają swoich czytelników, znają stan ich konta, wiedzą dokąd chodzą i wysyłają im tajemnicze paczki… Co się dzieje w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku?

Stalker

Zabrzmiało groźnie, prawda? Na szczęcie to tylko biblioteczna zabawa. Najnowsza akcja „Stalker” to cykl tajemniczych i zagadkowych wydarzeń promujących czytelnictwo. W jej ramach do 30 najwierniejszych czytelników WiMBP w Gdańsku wysłano paczki z książką oraz listem z wiadomością „Wiem kim jesteś, wiem dokąd chodzisz, wiem co masz na koncie…”, fotografią i wskazówkami. Zadaniem czytelnika jest rozwiązanie zagadki zawartej w liście. Odpowiedź prowadzi do kolejnego stalkera.

Stalkerzy w bibliotece

Od dłuższego bowiem czasu zbieraliśmy informacje na temat naszych najwierniejszych czytelników. Sprawdzaliśmy jakie książki czytają, czym się interesują i jaka konkretnie książka naszym zdaniem powinna ich zainteresować. Na celownik wzięliśmy miłośników kryminału i thrillerów – czytam na stronie internetowej akcji. W rolę stalkerów wcielają się bibliotekarze. Wytrwali czytelnicy otrzymają nagrody.

Promocja czytelnictwa

Akcja „Stalker”, jak już wspominałam, rozpoczyna cykl zagadkowych wydarzeń promujących czytelnictwo. Temu kontrowersyjnemu pomysłowi towarzyszyć będzie tajemnicze spotkanie autorskie. Niestety użytkownicy biblioteki nie poznają wcześniej nazwiska autora, będą musieli podążać za wskazówkami publikowanymi w serwisach społecznościowych i stronie www biblioteki.

Źródło zdjęć: facebook.com/BibliotekaPublicznaGdansk