spot_img

Bajki słuchajki

„Bajki słuchajki, czyli technologia łączy pokolenia” to przykład tego, jak seniorzy spędzają czas w bibliotece. W ramach tego projektu społecznego powstała płyta z 20 utworami. PiMBP w Rybniku zdradza także instrukcję, jak zrobić własną bajkę słuchajkę!

Bajki słuchajki

W projekcie udział wzięli nie tylko seniorzy, ale i dzieci. Starsi czytali wiersze, książki oraz inne utwory, które następnie dzieci musiały zilustrować. Wśród literackich propozycji znalazły się m.in. tytuły takie jak „A ja nie chcę być księżniczką” Grzegorza Kasdepke, „Pan Kuleczka. Marzenia” Wojciecha Widłaka czy „Raj na Ziemi czyli rady nie od parady II” Małgorzaty Strzałkowskiej. Nagrania zostały zapisane na płycie DVD, do której dołączono także instrukcję, jak zrobić bajkę słuchajkę.

Bajki słuchajki 

Międzypokoleniowy projekt

Podsumowanie projektu odbyło się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku. Można mówić o dużym zaangażowaniu – udział w nim wzięło 15 seniorów z lokalnego klubu oraz 158 dzieci w różnym wieku z 2 przedszkoli. Więcej o projekcie można przeczytać na Facebooku @BajkiSluchajki. Warto zaznaczyć, że autorzy czytanych utworów udzielili bibliotece licencji na wykorzystanie swoich tekstów w celu realizacji projektu.

Źródło zdjęć: mat.pras.