spot_img

Tomaszów Lubelski: Miejska biblioteka przejęła księgozbiór KUL

Ponad 21 tys. książek i przeszło 4 tys. czasopism wzbogaci księgozbiór Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim. To dar przekazany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Wcześniej te publikacje znajdowały się w bibliotece tomaszowskiego Wydziału Zamiejscowego Nauk Prawnych i Ekonomicznych KUL.

Cały księgozbiór został przekazany bezpłatnie. Miasto zagwarantowało pieniądze na to, aby MBP mogła utworzyć wynająć pomieszczenia na potrzeby utworzenia filii (ul. Lwowska 120) i na zatrudnienie dodatkowego bibliotekarza.

Istotnym zapisem porozumienia jest warunek zachowania otrzymanego przez bibliotekę księgozbioru w nienaruszonym stanie oraz zagwarantowano jego nieodpłatny zwrot w przypadku ponownego uruchomienia przez KUL studiów w Tomaszowie Lubelskim.

W sumie księgozbiór tomaszowskiej MBP wzbogacił się o 25642 woluminy w tym:  21453 książki i 4189 czasopism. To głównie zbiór specjalistycznych publikacji z zakresu prawa, ekonomii, nauk społecznych czy religioznawstwa.

Czytaj więcej na kronikatygodnia.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com