spot_img

Renesans papierowej książki. Zaczyna wypierać z rynku e-booki

Sprzedaż e-booków w Wielkiej Brytanii spadła w 2016 roku o 17 proc., natomiast tradycyjnych papierowych książek i czasopism wzrosła w tym samym okresie o 7 proc. – wynika z danych Publishers Association.

Jeszcze lepiej prezentowała się sytuacja książek dla dzieci – w ciągu 12 miesięcy zeszłego roku czytelnicy kupili ich o 16 proc. więcej – wpisze portal money.cnn.com.

Podobny trend możemy zaobserwować w USA, gdzie sprzedaż książek w wersji elektronicznej zmalała w ciągu pierwszych 9 miesięcy 2016 roku o 18,7 proc. (według Association of American Publisher). Sprzedaż książek w wersji papierowej wzrosła w tym samym okresie o 4,1 proc.

– Forma drukowana jest atrakcyjna dla wielu osób, a wydawcy dowiedzieli się, że niektóre gatunki sprzedają się w tradycyjnej formie lepiej niż inne i wykorzystują to, by poprawić wyniki sprzedaży – mówi Phil Stokes, szef działu rozrywki i mediów w brytyjskim oddziale PwC. Stokes podkreśla, że papierowa wersja jest szczególnie preferowana w przypadku książek dla dzieci. Fizyczne egzemplarze nadają się też lepiej od elektronicznych na prezenty.

Czytaj więcej na forsal.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com