spot_img

Polska na targach książki w Abu Zabi

Polska gościem honorowym przyszłorocznych Abu Dhabi Book Fair – najważniejszych targów książki na Bliskim Wschodzie. Polska promując się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich musi zadbać o przekłady tekstów na język arabski.

5 maja w czasie targów książki zorganizowano dzień polski. Anna Dudzińska (IAR) rozmawiała z przedstawicielami polskiej delegacji, którzy odwiedzili stolicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Organizatorzy nie ograniczają w żaden sposób wystawiających się wydawnictw. Dariusz Jaworski nie był od początku przekonany do polskiego pobytu w Abu Zabi, ale po kilkudniowym pobycie wiele się zmieniło. – Rok temu polska ambasada podpisała umowę z Ministerstwem Kultury Zjednoczonych Emiratów Arabskich na obecność Polski na targach w Abu Zabi i pełnienie roli gościa honorowego. Pracownicy Instytutu Książki z początku byli sceptyczni temu pomysłowi ze względu na małą liczbę tłumaczeń polskiej literatury na język arabski. Teraz trzeba jednak sprawić, by obecność i prezentacja literatury była realna i dała perspektywę na przyszłość – mówił prezes Instytutu Książki.

Czytaj więcej na polskieradio.pl i posłuchaj relacji Anny Dudzińskiej.
Źródło zdjęć: pixabay.com