spot_img

Gliwice: Instytut Onkologii przekaże 15 ton naukowych czasopism na Ukrainę

Około 15 ton naukowych czasopism o tematyce medycznej, gromadzonych przez 70 lat, przekaże niebawem Instytut Onkologii w Gliwicach na rzecz Polskiej Biblioteki Medycznej w Kijowie. Ma to związek z prowadzoną w szpitalnej bibliotece digitalizacją zbiorów.

„Instytut Onkologii w Gliwicach dysponuje zbiorem stu kilkudziesięciu tytułów zagranicznych i polskich czasopism naukowych o tematyce medycznej i biologicznej, zgromadzonych przez 70 lat istnienia Instytutu” – powiedział PAP dr Jacek Rogoliński z Centrum Onkologii–Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach.

Dodał, że od kilku miesięcy trwa reorganizacja szpitalnej biblioteki. – Zgodnie z duchem czasu przechodzimy na elektroniczną jej obsługę – zaznaczył.

Podkreślił jednocześnie, że podobne reorganizacje i procesy digitalizacji zbiorów prowadzone są także w innych uczelniach i instytutach naukowych w Polsce. – Dlatego nie mieliśmy gdzie przekazać naszych czasopisma, a perspektywa fizycznej ich likwidacji była dla nas wręcz nie do przyjęcia – dodał.

Czytaj więcej na slask.onet.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com