spot_img

Czytanie Porusza – Noc Bibliotek 2017

Już 3 czerwca w 1300 bibliotekach czeka na Was moc atrakcji. Podczas III wydania ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pokażemy, że Czytanie Porusza!

Rekordowa Noc Bibliotek

III wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 3 czerwca pod hasłem „Czytanie porusza”. Swój udział zgłosiło już 1300 bibliotek publicznych, szkolnych i innych, a codziennie dołączają kolejne. W tym roku akcja wyszła poza Polskę – jest z nami m.in. biblioteka polska z Santiago de Compostela i Streatham Tate Library z Londynu.

Wszystkie biblioteki, które dotąd zgłosiły się do akcji, są widoczne na MAPIE NOCY BIBLIOTEK. Zgłoszenia bibliotek: nocbibliotek.org/rejestracja

noc bibliotek

Moc atrakcji

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Będą śledztwa, romanse, czary i groza. Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni.

Kilkaset inspirujących pomysłów na Nocne działania czytelnicze – w zakładce Półka z pomysłami na stronie akcji.

Z Centralną Nocą Bibliotek i gwiazdami wspierającymi akcję będziemy gościć w tym roku w Warszawie, w XXXI Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży na ul. Tynieckiej 40. Połączymy się z bibliotekami w całej Polsce i wspólnie przeczytamy „Lokomotywę” Juliana Tuwima, bo… czytanie porusza.

Moc niespodzianek

Biblioteki zgłoszone już do akcji otrzymały od organizatorów pakiety promocyjno-edukacyjne Nocy Bibliotek, a w nich wiele materiałów wspierających bibliotekarzy w organizacji tego wydarzenia, w tym „Małą książkę na Noc Bibliotek. Poradnik dla bibliotekarek i bibliotekarzy w akcji”, kolejną już grę z serii flirtów literackich – po ubiegłorocznym Sienkiewiczu, „Flirt z Leśmianem” z cytatami z poezji Bolesława Leśmiana – świetny sposób na integrację gości Nocy w bibliotece, a także książki od partnerskich wydawnictw związane z hasłem i tematyką akcji, którym towarzyszą scenariusze warsztatów lub inne materiały pomocnicze.