spot_img

Basia i biblioteka – książka o wyobraźni

Basia zawita do biblioteki na warsztaty artystyczne. Podczas tej przygody dowie się dlaczego autorom wolno pisać po książkach, jaką supermoc posiadają ilustratorzy i do czego potrzebna jest im czekolada. Czy Basia polubi bibliotekę?

Basia i biblioteka

Niedawno na półki księgarskie trafiła nowa książka z serii Basia zatytułowana „Basia i biblioteka”. Książka Zofii Staneckiej to odpowiedzi i pytania na wątpliwości pięcioletniego człowieka. Ponadto pozycja ta zawiera wiele barwnych ilustracji Marianny Oklejak, która postanowiła zobrazować tym razem bibliotekę.

W najnowszej książce Basia i biblioteka główna bohaterka razem z innymi przedszkolakami i panią Martą odwiedzają bibliotekę. Biorą udział w warsztatach artystycznych z autorką i ilustratorką ulubionych książek Basi – Różą Marcinek. Podekscytowana Basia nie ukrywa radości, bo biblioteka to naprawdę fantastyczne miejsce! Tym razem autorka porusza temat wyobraźni, tak ważnej dla każdego dziecka. A wyobraźnia, jak wiadomo, może prowadzić do różnych sytuacji – zabawnych, a także twórczych. Do czego przydała się dzieciom na zajęciach w bibliotece? Sprawdźcie sami!

Basia i biblioteka

Rabaty i materiały dla bibliotek

Już teraz na www.egmont.pl wszystkie książki z serii Basia oraz serii Czytam sobie kupicie z 25% rabatem 🙂

Więcej o książkach z serii Basia na www.basia.com.pl, gdzie znajdziecie m.in. bezpłatne scenariusze i inne materiały do pobrania. Już jutro zapraszam na specjalny konkurs z okazji 5-lecia Lustra Biblioteki, gdzie do wygrania będą książki „Basia i biblioteka”.

 

Basia i przyjaciele to nowa seria przygotowana specjalnie dla trochę starszych czytelników Basi, którzy chętnie poznają bliżej jej przyjaciół i ich codzienne problemy. To przepełnione całą gamą emocji historie o relacjach z rówieśnikami i rodziną.