spot_img

Razem będziemy kształtować przyszłość bibliotek

Drodzy Czytelnicy Lustra Biblioteki,

sentencja Sapere auso, która nakazuje „odważyć się być mądrym” towarzyszy mi w codziennym życiu, dlatego wybieram mądrze. Teraz na pytanie „W jakiej bibliotece Pani pracuje?” mogę z dumą odpowiedzieć, że wybrałam Bibliotekę Narodową.

Dzięki pracy w Bibliotece Narodowej, i razem z nią, będę mogła przyczynić się do kształtowania przyszłości polskich bibliotek. Stanie się tak, ponieważ uczestniczę w projekcie, który ma na celu budowę ogólnopolskiej sieci bibliotecznej. Właśnie rozpoczynam pracę na stanowisku głównego specjalisty w Zespole Zadaniowym „Zespół projektowy do realizacji projektu e-usługa OMNIS”.

OMNIS to przełomowy projekt mający na celu wdrożenie ogólnopolskiego systemu informatycznego, który zapewni jeden punkt dostępu do zbiorów polskich bibliotek i aktualnej oferty rynku wydawniczego. Więcej o projekcie przeczytacie klikając w poniższy link.

Oczywiście Lustro Biblioteki dalej będzie prężnie działać i informować o najważniejszych wydarzeniach. Pojawią się kolejne artykuły, nie zabraknie też ciekawych inspiracji i nowych niespodzianek dla bibliotekarzy. Ponadto będziemy się także „spotykać” co miesiąc dzięki nowemu miesięcznikowi „Biblioteka Publiczna”.

Barbara Maria Morawiec

OMNIS – nowa jakość e-usług bibliotecznych