spot_img

Poczta i biblioteka w jednym lokalu

W małych miejscowościach oddziały poczty mogą być połączone z lokalnymi bibliotekami – oświadczył po spotkaniu z szefową Poczty Litwy Liną Minderiene przewodniczący Sejmu Viktoras Pranckietis.

„Nieformalnie poczta wykonuje również funkcje społeczne. Więc jeśli chcemy ją zachować oraz aby poczta sprawnie wykonywała powierzone funkcje, musi być jak najbliżej ludzi. Złożyłem propozycję, aby funkcje oddziału pocztowego na wsi przejęły biblioteki. Tak, aby poczta była cały czas otwarta” – oświadczył Pranckietis.

„To jest jeden z wariantów, żebyśmy zachowali jak największą ilość lokalnych oddziałów pocztowych, bo sieć bibliotek mamy dosyć rozwiniętą” – dodał polityk. Pranckietis poinformował, że pomysł powstał podczas wizyty w Wędziagole.

„Przyjechałem do Wędziagoły i po prawej zastałem pocztę, po lewej bibliotekę. Odwiedziłem pocztę oraz bibliotekę i zobaczyłem, że w obu placówkach nie ma wielu odwiedzających. Pomyślałem więc, dlaczego zatrudniane mają być dwie osoby, a nie jedna’’ – podzielił się refleksjami przewodniczący Sejmu.

Źródło: zw.lt
Źródło zdjęć: pixabay.com