1,25 mln zł na nowe książki dla bibliotek w woj. lubelskim

Ponad 26 mln zł otrzymają biblioteki w całym kraju na zakup nowości wydawniczych. W naszym województwie kwota ta może wynieść ok. 1 mln 250 tys. zł.

Dotacje przyznawane są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020. Biblioteki podczas dokonywania zakupu będą miały dużą swobodę. Swoje zbiory będą mogły poszerzać zarówno o książki drukowane, jak i ich wersje elektroniczne, multimedia, wydawnictwa nutowe, kartograficzne czy różnego rodzaju czasopisma. Przy przyznawaniu dotacji brana jest pod uwagę liczba ludności gminy oraz liczba czytelników w danej bibliotece.

– W naszym przypadku kwota ta wyniesie ok. 1 mln 252 tys. zł – mówi Joanna Chapska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Te pieniądze nie zostaną w największej bibliotece, tylko zostaną rozdzielone po mniejszych placówkach. – Będą one dzielone według tych samych kryteriów.

Czytaj więcej na dziennikwschodni.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com