spot_img

Ponad 1000 książek dla pacjentów onkologicznych – finał akcji bibliotecznej

Okazuje się, że książka ma niezwykłą moc i łączy ludzi. Przekonali się o tym pracownicy Biblioteki Politechniki Białostockiej, którzy zorganizowali wśród Białostoczan zbiórkę książek dla Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Akcja trwała od 23 lutego do 10 marca i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki  zaangażowaniu mieszkańców udało się zebrać 1070 książek o różnorodnej tematyce, w bardzo dobrym stanie. Niektóre z nich tworzą całe serie. Dodatkowo zostały one wyposażone w specjalne zakładki.

biblioteki

Organizatorzy dążyli do odświeżenia istniejących kącików relaksu z książką i stworzenia nowych miejsc do czytania w zmodernizowanej części Białostockiego Centrum Onkologii. Oprócz książek zostały przekazane dwa regały na nowe biblioteczki.

Do akcji włączyli się pracownicy Politechniki Białostockiej, Książnicy Podlaskiej, portal Kobiecy Białystok, uczniowie i pracownicy I LO w Białymstoku, Radio Białystok, Telewizja Białystok, Radio Jard oraz wiele innych osób. Niektóre z podarowanych książek zostały wzbogacone o bardzo osobiste dedykacje skierowane do przyszłych czytelników.

Przy okazji zbierania książek dla dorosłych pacjentów Białostockiego Centrum Onkologii udało się zebrać ponad 170 egzemplarzy literatury dziecięcej, które zostały przekazane na ręce pracowników Centrum Wolontariatu Wydział Nauk o Zdrowiu UMB. Docelowo książki te trafią do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku.

Źródło i zdjęcia: Biblioteka Politechniki Białostockiej