spot_img

Stop Kulturze Marnotrawienia. Polsko-kanadyjska akcja wesprze biblioteki

W Krakowie rozpoczęła się w piątek kampania „Stop Kulturze Marnotrawienia”, w ramach której w szkołach i na uczelniach prowadzona będzie zbiórka makulatury. Uzyskany w ten sposób dochód przeznaczony zostanie na zakup książek kanadyjskiej autorki do bibliotek w 314 polskich powiatach.

Inicjatorem akcji jest fundacja The Bridge, której celem jest m.in. zwracanie uwagi młodego pokolenia na tematykę globalnych wyzwań: społecznych, środowiskowych i ekonomicznych. Organizacja non profit oprócz angażowania w działania uczniów z Krakowa włącza w swoje projekty także młodzież ze Szwajcarii i Kanady. Projekt dla uczniów Jednym z flagowych programów fundacji jest „Edukacja Oknem na Świat”, w którym udział bierze 200 uczniów krakowskich gimnazjów. W ramach projektu uczestniczą w wykładach, projekcjach filmów, a uzyskaną w ten sposób wiedzę wykorzystują w praktyce. – Podczas warsztatów przekazujemy uczniom wiedzę na temat globalnych wyzwań dla społeczeństwa czy środowiska. Tłumaczymy, jakie działania mogą podejmować w swoim otoczeniu i jak one wpływają na nasze życie – mówi Margo Koniuszewski, szefowa fundacji The Bridge.

W trosce o środowisko

By tak się stało, organizatorzy kampanii „Stop Kulturze Marnotrawienia” chcą, by egzemplarze książki pt.: „Ces enfant d’ailleurs” trafiły do 314 bibliotek powiatowych w naszym kraju. Pieniądze na sfinansowanie zakupu mają pochodzić z dochodów, jakie uda się uzyskać ze zbiórki makulatury. Stare gazety, zeszyty czy kartki papieru zbierane będą w krakowskich szkołach i na uczelniach, które włączą się do projektu. – W trosce o środowisko sama książka zostanie wydana na ekologicznym papierze, co także wpisuje się w zagadnienia innowacyjnej ekonomii, która przetwarza, a nie marnotrawi – podkreślają organizatorzy akcji.

Czytaj więcej na wyborcza.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com