spot_img

Smog atakuje – Biblioteka reaguje!

Smog w Krakowie nie odpuszcza już od tygodnia. W tak trudnej sytuacji bibliotekarze z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej postanowili zareagować i nie narażać zdrowia czytelników. Od 1 lutego na czas alarmu smogowego nie będą naliczane kary za przetrzymanie książek.

Reakcja biblioteki na smog

Na fanpage i stronie internetowej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie pojawiła się dziś rano specjalna grafika z przesłaniem do czytelników.

Podczas obowiązywania III stopnia zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza zawieszamy naliczanie opłat za przetrzymanie dokumentów – informuje WBP.

To ważna informacja dla czytelników, którzy źle odczuwają skutki smogu w Krakowie, a termin oddania książki zbliża się nieubłaganie. Co więcej przy ponownym ogłoszeniu III stopnia zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza biblioteka znów zawiesi naliczanie kar za przetrzymywane książki. Decyzję o zawieszeniu podejmuje dyrektor w formie odpowiedniego zarządzenia.

Każdorazowo decyzja podejmowana jest oddzielnie, ale zapewniam, że jeżeli powtórnie wystąpi III stopień zagrożenia, to znów zawiesimy naliczanie opłat, by nasi użytkownicy nie narażali swego zdrowia podczas podróży w celu zwrócenia książek. Informacji o tym, czy naliczenie opłat zostało zawieszone oraz ram czasowych zawieszenia należy szukać w naszym serwisie internetowym oraz na profilach w mediach społecznościowych – wyjaśnia Jerzy Woźniakiewicz, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Smog atakuje – Biblioteka reaguje!

Proponuję nazwać akcję „Smog atakuje – Biblioteka na Rajskiej reaguje!”.

To bardzo dobra reakcja i inicjatywa biblioteki warta naśladowania. Oczywiście Biblioteka na rajskiej jest czynna według ustalonych godzin otwarcia. Osoby, które muszą pozostać w domu mogą skorzystać z e-usług oferowanych przez bibliotekę i czytać e-booki z e-wypożyczalni Ibuk oraz Legimi.

Źródło zdjęć: rajska.info