spot_img

W pomieszczeniach biblioteki szkolnej nie może funkcjonować filia biblioteki publicznej

W aktualnym stanie prawnym nie jest możliwe funkcjonowanie w pomieszczeniach biblioteki szkolnej filii biblioteki publicznej. Nie zmienia tego znowelizowany zapis art. 13 ust. 7 ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach, który pozwala pod na łączenie biblioteki publicznej z innymi instytucjami kultury pod sprecyzowanymi ustawowo wymaganiami.

Pytanie: Czy w pomieszczeniach biblioteki szkolnej może funkcjonować filia biblioteki publicznej?

Odpowiedź: (…) aktualnym stanie prawnym nie jest możliwe funkcjonowanie w pomieszczeniach biblioteki szkolnej filii biblioteki publicznej. Nie zmienia tego znowelizowany zapis art. 13 ust. 7 ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach – dalej u.b., który pozwala pod na łączenie biblioteki publicznej z innymi instytucjami kultury pod sprecyzowanymi ustawowo wymaganiami.

Czytaj więcej na samorzad.lex.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com
- Advertisment -