spot_img

I Ogólnopolski Kongres Biblioteczno-Wydawniczy – patronat Lustra Biblioteki

Zapraszamy na I Ogólnopolski Kongres Biblioteczno-Wydawniczy. Celem wydarzenia jest integracja środowiska bibliotekarzy i wydawców. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

W ramach obchodów Jubileuszu 20-lecia Wyższej Szkoły Humanitas organizowany jest I Ogólnopolski Kongres Biblioteczno-Wydawniczy. Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas i Oficyna Wydawnicza „Humanitas” 4-5 kwietnia 2017 r. zachęca do odwiedzenia Sosnowca, gdzie odbędzie się kongres.

Kongres skierowany jest do trzech grup odbiorców: bibliotekarzy, pracowników wydawnictw naukowych i członków redakcji czasopism naukowych. Dla każdej z grup przygotowane zostaną dedykowane panele tematyczne. Bibliotekarze będą mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi źródłami informacji w postaci bibliotek elektronicznych i specjalistycznych systemów informacyjnych. Wydawcy dowiedzą się jakie nowoczesne narzędzia informatyczne mogą wykorzystać w swojej pracy oraz jak skutecznie promować i sprzedawać publikacje naukowe w środowisku elektronicznym. Z kolei członkom redakcji czasopism naukowych zaprezentowane zostaną rozwiązania z zakresu systemów zarządzania czasopismami, a także zagadnienia związane z e-czasopismami.

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 22 marca 2017 r. za pośrednictwem Formularza on-line.

Informacje o Kongresie dostępne są na stronie humanitas.edu.pl/Kongres_Biblioteczno_Wydawniczy

Źródło zdjęć: pixabay, mat.pras.