spot_img

Danie dla Mola – patronat Lustra Biblioteki

Karnawałowe Danie dla Mola to przedsięwzięcie cykliczne, organizowane przez bibliotekę w Bychawie od 2007 r. pod wspólnym hasłem „Danie dla Mola”. Składa się z literacko-kulinarnego konkursu, w którym każdy może wziąć udział oraz imprezy finałowej, podsumowującej konkurs. Zadanie konkursowe polega na: odnalezieniu w literaturze pięknej opisu przygotowywania, serwowania lub delektowania smakiem najróżniejszych potraw bądź napisaniu własnego utworu. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem po raz drugi.

Biblioteka w Bychawie zaprasza

W bieżącej edycji zachęcamy do poszukiwania opisów potraw, które można zaserwować podczas imprezy karnawałowej.

Impreza finałowa, podsumowująca i zamykająca tę edycję konkursu odbędzie się 28 lutego 2017 r. w Bychawie w kawiarni artystycznej. Wspólnie ze zwycięzcami konkursu będziemy przywołać literackie receptury i spróbować je ożywić a tym samym, po raz kolejny udowodnić, że czytanie podniebieniem jest i możliwe i bardzo przyjemne.

Dzięki połączeniu literatury i kulinariów impreza ma wyjątkowy, niepowtarzalny charakter. Kierowana do każdego zdobywa coraz więcej uczestników i sympatyków. Apetyczne literackie inspiracje odnalezione przez uczestników kolejnych edycji konkursu oraz gotowe receptury na potrawy tworzą Molową książkę kucharską dostępną na stronie www.biblioteka.bychawa.pl