spot_img

Zobacz nowe Lustro Biblioteki

Nowe Lustro Biblioteki zmieniło się dla Was! Teraz strona jest nowoczesna, responsywna i bardziej mobilna. Poszerzona została funkcjonalność, dzięki czemu czytanie i szukanie treści jest teraz jeszcze sprawniejsze i wygodniejsze. Co się jeszcze zmieniło? Co nowego na Was czeka?

Odkryj na nowo Lustro Biblioteki

Nowy layout i stworzenie przejrzystej strony – to było wyzwanie! Przenieść całe Lustro Biblioteki i stworzyć mobilną stronę www. Na ten cel poświęciłam naprawdę wiele godzin, ale sami przyznacie, że odświeżenie było potrzebne 🙂 W efekcie udało mi się stworzyć stronę w pełni mobilną, więc możecie śmiało czytać treści na smartfonach i tabletach w komfortowy sposób. Jeśli rozpoczynacie dzień od włączenia strony Lustra to świetnie, bo szykują się kolejne zmiany na 2017 rok. Będę na bieżąco o nich informować. Na pewno będzie więcej treści i inspiracji w przejrzystej formie (także przyciągających uwagę galerii zdjęć i gadżetów bibliotecznych). Niestety nie udało mi się przenieść wszystkich artykułów, ale stopniowo będę dodawać starsze treści.

Mam nadzieję, że odmienione Lustro Biblioteki będzie waszym przewodnikiem w bibliotecznym świecie i pozytywną odskocznią od pracy lub w trakcie pracy. W tym roku moje Lustro będzie miało już 5 lat! Oto najważniejsze zmiany.

E-zasoby

W tej zakładce udostępniam warte polecenia zasoby elektroniczne takie jak biblioteki cyfrowe, Agregator blogów bibliotecznych oraz materiały do pobrania. W tej ostatniej będą pojawić się artykuły z różnymi bezpłatnymi materiałami dla bibliotek, w tym plakaty, scenariusze, infografiki i wiele więcej. Już niedługo kolejne aktualizacje i nowe ciekawe linki.

Projekt Instagram

Od marca 2016 roku prowadzę specjalny projekt na Instagramie. Znajdź @lustrobiblioteki i obserwuj co ciekawego dzieje się w redakcji. Projekt Lustro Biblioteki to obrazki interesujących miejsc (głównie bibliotek), nietypowych bibliotecznych znalezisk, ciekawostki o książkach oraz kulisy mojej pracy. Możecie także śledzić lustrzanego Instagrama z poziomu tej strony. Link znajduje się w pasku bocznym, a mini galerię zdjęć zobaczysz w stopce strony.

Social media

Oczywiście na nowej stronie nie mogło zabraknąć innych profili Lustra Biblioteki w mediach społecznościowych. Linki znajdziecie w głównej części strony oraz pasku bocznym. Co więcej możecie udostępniać każdy z artykułów bezpośrednio ze strony głównej, jak i postu. Dzielcie się wszystkimi treściami, bo tworzę je dla Was z przyjemnością 🙂

LB_biblioteki

Kalendarium

W osobnej stronie odkryjecie nowe interaktywne Kalendarium konferencji i wydarzeń bibliotecznych. Oprócz kongresów, konferencji naukowych (i nie tylko) dodałam listę wydarzeń i świąt czytelniczych wraz z ich opisami. Dzięki temu od teraz będziecie pamiętać o przygotowaniach np. do Święta E-papieru czy Międzynarodowego Dnia Przytulania Bibliotekarzy. Ponadto każde wydarzenie możecie dodać do swojego prywatnego kalendarza z przypomnieniem m.in. za pomocą narzędzia Kalendarz Google. W nowym Kalendarium możecie wyszukiwać wydarzenia, zmieniać widok (lista, miesiąc, dzień), sprawdzać geolokalizację oraz eksportować wszystkie wydarzenia do swojego kalendarza. Oczywiście na bieżąco będę dodać nowe linki oraz informować o konferencjach w comiesięcznych artykułach z cyklu Wydarzenia biblioteczne 🙂

Wyszukiwanie

Od dziś wyszukiwanie artykułów jest o wiele prostsze i dokładniejsze. W wynikach wyszukiwania uwzględniane są też strony, tagi i wydarzenia z Kalendarium. Wyszukiwarkę znajdziecie w pasku ze stronami. Skorzystajcie także ze strony Tematy, gdzie odnajdziecie swoje ulubione kategorie. Już teraz wiem, że chyba jedną z najbardziej popularnych będzie kategoria Dotacje. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Konkurs

W tym tygodniu przygotowałam także specjalny konkurs z nagrodami. Szczegóły wkrótce 🙂

Zobaczcie nowe Lustro Biblioteki!

LustroBiblioteki.pl to miejsce, w którym każdy bibliotekarz i miłośnik książek znajdzie liczne inspiracje, porady, informacje z pierwszej ręki i inne materiały. Dziękuję, że jesteście! Już oficjalnie uważam nowe Lustro Biblioteki za otwarte!

Z bibliotekarskim pozdrowieniem,
Barbara Maria Morawiec