spot_img

Znany aktor odwiedza bibliotekarkę po latach

Biblioteki dla wielu osób są wyjątkowym miejscem. Zdarza się nawet, że czytelnicy mają swojego ulubionego bibliotekarza. Jednym z takich czytelników jest znany amerykański aktor Denzel Washington, który po latach postanowił odwiedzić swoją ukochaną bibliotekarkę i złożyć jej życzenia z okazji 99. urodzin.

Denzel Washington podczas pobytu w Atlancie, gdzie promował najnowszy film, postanowił odwiedzić także wyjątkową dla niego osobę. Była to Pani Connie, biblioteka która akurat obchodziła swoje 99. urodziny.

Lokalna społeczność z Atria Senior Living in Marietta nagrała film, w którym solenizantka opowiada historię związaną z aktorem. Po obejrzeniu materiału wideo Denzel Washington zadzwonił do bibliotekarki potwierdzając, że także pamięta swój pierwszy raz w bibliotece i chciałby przyjechać ją odwiedzić. Aktor dotrzymał swojej obietnicy i po 50 latach znów zobaczył się ze swoją ulubioną bibliotekarką.

Za ścianą biblioteki

Wart dodać, że Denzel Washington jako dziecko mieszkał za ścianą biblioteki. Jak wspomina nigdy nie zapominał dnia w którym jako 7-latek chciał wypożyczyć „małą, cienką książkę” do przeczytania przez weekend i zostać czytelnikiem Mount Vernon Public Library. Wtedy z pomocą przyszła mu właśnie Pani Coonie, która pracowała w wypożyczalni dla dzieci. Od tego czasu mały Denzel był jej ulubionym chłopczykiem z biblioteki.

Kiedy Denzel Washington stał się prawdziwą gwiazdą Pani Coonie utrzymywała stały kontakt z jego matką. Ponadto aktor przekazał milion dolarów na szkołę Boys and Girls Club of Mount Vernon.

Ta historia uczy, że warto inwestować w biblioteki, bo to dzięki nim wiele osób odnajduje swoją drogę życiową. Tak więc kochajmy bibliotekarzy 🙂

Źródło zdjęć: Ataria senior living