Po 122 latach książka wróciła do biblioteki

Niecodzienna sytuacja spotkała bibliotekarzy z Hereford Cathedral School. 77-letnia mieszkanka Alice Gillett znalazła książkę wypożyczoną ok. 1886 roku przez jej dziadka. Postanowiła ją niezwłocznie oddać do biblioteki.

Domowe porządki

Podczas domowych porządków 77-letnia Alice Gillett z Wielkiej Brytanii znalazła książkę, którą z biblioteki szkolnej wypożyczył jej dziadek Professor Arthur Boycott. Data wypożyczenia ze stempla umieszczonego w książce wskazywała na lata między 1886 a 1894 rokiem. Odnaleziona książka to „The microscope and its revelations” napisana przez Williama B. Carpentera.

Kara

Po upływie 122 lat od momentu wypożyczenia książki kara za przetrzymanie powinna wynieść 7,5 tysiąca funtów, co po przeliczeniu daje ok. 39 tys. złotych. Na szczęście uczciwa czytelniczka została zwolniona z tej opłaty. Bibliotekarze podziękowali za zwrot książki w doskonałym stanie i doceni postawę Brytyjki.