Lektura pokarmem wyobraźni – patronat Lustra Biblioteki

Zapraszamy na konferencję  nauczycieli bibliotekarzy wszystkich typów szkół i placówek poświęconą różnorodnym formom promocji czytelnictwa. Tematem przewodnim będzie „Lektura pokarmem wyobraźni, czyli którędy do czytelnika”. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.Konferencja odbędzie się we wtorek 29.11.2016 w Bielsku-Białej i jest organizowana przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej we wspólnie z Oddziałem TNBSP w Bielsku-Białej.

W programie znalazły się trzy wystąpienia zaproszonych gości oraz trzy propozycje warsztatów związanych z zagadnieniem promocji czytelnictwa.

Wystąpienia:
  • Barbara Maria Morawiec: Dobre strony stanu czytelnictwa w Polsce
  • Katarzyna Urbaniec: Flashmob czytelniczy
  • Krzysztof Marek Bąk: Exlibris – szczypta humanizmu dla każdego
Warsztaty:
  • Zofia Piątkowska-Wolska: Kamishibai – czytam, piszę, ilustruję
  • Iwona Kusak: „Olbrzym bez słów”, czyli promocja czytelnictwa metodą dramy
  • Katarzyna Urbaniec: Gra miejska w bibliotece

Udział w konferencji jest bezpłatny. Osoby chętne do udziału w konferencji zapraszamy wyłącznie do rejestracji elektronicznej, która rozpocznie się w czwartek 03.11.2016 i zakończy 25.11.2016 lub do zamknięcia listy uczestników.

Więcej informacji na stronie pbw.bielsko.pl

Źródło zdjęć: pixabay.com