spot_img

9 filii Biblioteki Pedagogicznej w Bydgoszczy zostanie zlikwidowanych

Z końcem tego roku przestanie istnieć 9 filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy. Będą to placówki w Inowrocławiu, Koronowie, Mogilnie, Nakle, Sępólnie Krajeńskim, Szubinie, Świeciu, Tucholi i Żninie. Wszystko z powodu zmian w strukturze. Czytelnicy muszą zwrócić książki i pożegnać się z bibliotekami.

Swoją działalność zakończy aż 9 filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. Niestety nie pomogły podpisy pod petycją przeciw likwidacji placówki, ani apele bibliotekarzy.

Uchwały Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 29 sierpnia 2016 r.:

Co więcej władze 29 września podjęły decyzję w sprawie zamiaru likwidacji Filii w Brodnicy Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu: „Z dniem 1 kwietnia 2017 r. w strukturze Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu nie będzie funkcjonowała Filia w Brodnicy. Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozważa możliwość przeniesienia pracowników zatrudnionych w filii w Brodnicy do siedziby Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu przy ul. Dąbrowskiego 4”.