spot_img

Empik rozdaje książki dla bibliotek szkolnych

Wraz z początkiem roku szkolnego 2016 program „Przecinek i Kropka” wzbogacony został o nowy element – akcję wsparcia dla bibliotek w szkołach podstawowych. Te biblioteki to miejsca pierwszego kontaktu dzieci z literaturą. To tam najmłodsi „połykają haczyk”, poznają niezwykłe historie, które rozbudzają wyobraźnię.

Jednak nie wszystkie biblioteki w szkołach podstawowych mogą zaoferować czytelnikom ciekawe nowości, po które dzieci chętnie sięgają.

Przypominamy, że od 1 września zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe do zgłoszenia się do akcji. Na przesłanie pracy konkursowej, której tematem przewodnim jest hasło „Książki są fajne i kropka”, mają miesiąc. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny tutaj. 5 października, po weryfikacji zgłoszeń, uruchomiona zostanie aplikacja konkursowa. Każdy będzie mógł oddać jeden głos dziennie na jedną z placówek, aż do 6 listopada.

W głosowaniu wyłonionych zostanie 10 szkół podstawowych. Każda z nich otrzyma po 1 tys. wybranych przez siebie książek, które zostaną dostarczone 5, 6 i 7 grudnia.

Źródło: empik.com