Profesor oddał po 60 latach książkę do publicznej biblioteki w Indianie

Profesor entomologii Purdue University po 60 latach oddał książkę do biblioteki publicznej w zachodniej Indianie. Larry Murdock znalazł w jednym z pudełek, w którym przechowywał różne rzeczy z przeszłości książkę pt.: „The Moths of the Limberlost” („Ćmy z Limberlost”), którą pożyczył w bibliotece publicznej Linton w 1956 roku kiedy miał 8 lat. Zwracając ją podkreślił, że opowiada ona o tym co stało się jego zawodową pasją, o różnych insektach.

Kiedy znalazłem książkę w swoim domu, stwierdziłem, że muszę ją oddać i tak zrobiłem – powiedział Murdock. Profesor zapłacił też karę za zwłokę w oddaniu w wysokości 436.44 dolarów.

Jak poinformował przedstawiciel biblioteki, pieniądze przeznaczone zostaną na fundusz zakupu nowych komputerów.

Czytaj więcej na polski.fm
Źródło zdjęć: pixabay.com